Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Warunki podróżowania TLK

Warunki podróżowania

Twoje Linie Kolejowe zostały stworzone przez PKP Intercity z myślą o pasażerach, którzy chcą podróżować możliwie jak najtaniej. Nie oznacza to jednak, że nie liczy się tam komfort jazdy i wygoda pasażerów.

Oczywiście warunki w TLK nie dorównują tym panującym w pociągach Express InterCity czy EuroNigt, jednak z czasem stają się one coraz lepsze. Obecnie pociągi dobrze się prezentują, a pasażerowie mają do dyspozycji takie chociażby udogodnienia jak gniazdka elektryczne. Mają one moc 230 V i dzięki temu można tam spokojnie podłączyć laptopa czy ładowarkę do telefonu. Bywa to niezwykle przydatne w podróży. Ponieważ jednak cena jest odzwierciedleniem jakości, to miejsca w klasie 1 wyglądają lepiej i są wygodniejsze. Poza tym zadbano tam dodatkowo o komfort i bezpieczeństwo jazdy pasażerów wprowadzając konieczność wykupienia miejscówek. Ich koszt jest niewielki, a każdy pasażer ma pewność, że będzie miał gdzie usiąść w czasie podróży. Zdarzało się tak, że pociągi TLK były na tyle przeładowane, że nawet na podłodze nie można był0 znaleźć miejsca, żeby jednak nie stać przez całą drogę. Dlatego zaczęto też wprowadzać obowiązkową rezerwację miejsc w niektórych wagonach 2 klasy.

Natomiast nad bezpieczeństwem pasażerów podróżujących Twoimi Liniami Kolejowymi w nocy dbają ochroniarze. Są oni wynajmowani w profesjonalnej agencji ochrony. Można więc spać spokojnie. Kolejna rzecz, która sprawia że pociągami TLK jeździ się naprawdę dobrze to wagon barowy oraz obwoźna sprzedaż przekąsek i napojów. Czasy kiedy zabierało się ze sobą w podróż jajka na twardo i pomidory minęły. Właściwie wszędzie można kupić kanapkę czy batonika, na szczęście w TLK także. Dużą zaletą tanich Linii Kolejowych jest wprowadzenie specjalnych pociągów wakacyjnych, ale również bardzo istotne jest to, że zadbano o klimatyzację. W pociągach, które w ostatnich latach były poddawane modernizacji zainstalowano ją we wszystkich wagonach, czyli zarówno w 1 jak i w 2 klasie. Nie da się ukryć, że podczas dużych upałów jest to rzecz, która niezwykle podnosi komfort podróżowania. Wtedy właściwie w ogóle nie ma się ochoty wysiadać z pociągu.