Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wagony sypialne i z miejscami do leżenia

Tania kuszetka, wagony sypialne i z miejscami do leżenia

Jeżeli wybieramy się w daleką podróż pociągiem może okazać się, że najlepiej pojechać nocą. Natomiast najlepiej mieć wtedy zapewnione miejsce do spania, a przynajmniej umożliwiające przyjęcie leżącej pozycji. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami, ale w TLK nie są one duże.

Obecnie PKP Intercity oferuje promocję „Tania Kuszetka”. Dotyczy ona wagonów tych pociągów TLK, w których znajdują się miejsca do leżenia. Większość pociągów nocnych tanich Linii Kolejowych ma takie wagony, ale dokładny wykaz pociągów objętych promocją można znaleźć na stronach PKP Intercity. Za kuszetkę w specjalnej cenie płaci się tylko 25,50 zł, jednak oczywiście trzeba też mieć wykupiony normalny bilet. Miejsca do leżenia nie przewidują pościeli dla pasażerów, dostają oni natomiast prześcieradła jednorazowe. W jednym przedziale znajdują się 4 lub 6 kuszetek. Dużym udogodnienie jest też to, że można liczyć na pomoc pracownika WARS-u w zakresie rozłożenia i złożenia leżanki czy też obudzenia przed dotarciem na stację docelową.

Niektórzy jednak wolą zapewnić sobie lepsze warunki podróżowania nocą i wykupują miejsce w wagonie sypialnym. Jest ono oczywiście droższe niż kuszetka. Trzeba zapłacić koszt związany z zakupem biletu na miejsce w wagonie sypialnym oraz koszt rezerwacji konkretnego miejsca sypialnego. Natomiast są też różne miejsca: single, double i touriste, czyli odpowiednio 1, 2 i 3-osobowe. W poszczególnych przedziałach oprócz miejsca do spania znajduje się także umywalka, szafka, wieszaki, miejsce na bagaż oraz gniazdko. Toaleta jest ogólnodostępna i znajduje się na początku oraz na końcu wagonu sypialnego. Wykupując miejsce w wagonie sypialnym pasażerowie mogą liczyć na podstawowe przybory toaletowe oraz na przekąskę. Natomiast są oni jednocześnie proszeni o to, aby udać się do wagonu sypialnego jak najszybciej, maksymalnie pół godziny po tym, jak pociąg ruszy. Poza tym powinni przekazać bilety pracownikowi WARS-u, który przechowa je podczas podróży. Nie wolno też zostawiać bagażu poza przedziałem. W wagonach sypialnych obowiązuje cisza nocna i zakaz palenia papierosów.