Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Przesyłki konduktorskie, przewóz rowerów

Przewóz rowerów, przesyłki konduktorskie

Ponieważ Intercity i tanie Linie Kolejowe cały czas chcą wychodzić na przeciw wszelkim oczekiwaniom i potrzebom osób korzystających z ich usług można za ich pośrednictwem nadać przesyłkę konduktorską. Inne udogodnienie, które jest szczególnie ważne dla pasażerów-rowerzystów, to możliwość przewożenia sprzętu rowerowego.

Rowery można przewozić w większości pociągów Intercity. Zazwyczaj mają one specjalny wagon, który jest do tego przystosowany.  W pociągach EuroCity, Express InterCity, Express rowery można przewozić tylko w takich właśnie wagonach. Natomiast jeśli chodzi o TLK można przewozić rowery również w pociągach, które nie posiadają przystosowanego do tego wagonu. Wówczas ma to być przedsionek pierwszego lub ostatniego wagonu 2 klasy. Natomiast nie może to być kuszetka ani wagon sypialny. Na stronach Intercity można znaleźć wykaz pociągów, które posiadają wagony przystosowane do przewozu rowerów. Trzeba więc sprawdzić rozkład jazdy i jeśli okaże się, że akurat w godzinach, w których planujemy rozpocząć podróż żaden z pociągów TLK z miejscami dla rowerów nie jedzie, trzeba szykować się na podróż w przedsionku pierwszego albo ostatniego wagony 2 klasy. Opłata za przewóz roweru wynosi 9,10 zł.

Okazuje się, że pociągiem TLK może pojechać nie tylko pasażer, ale także… paczka. Usługa umożliwiająca nadawanie przesyłek konduktorskich bywa dla wielu osób bardzo przydatna. Kosztuje tylko 30,00 zł, a można mieć pewność że dotrze do miejsca przeznaczenie tego samego dnia. Ważne jest jednak to, żeby paczka była przygotowana zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Intercity. Powinna ważyć najwyżej 10 kg i nie przekraczać wymiarów 20x40x50 cm. Większe i cięższe przesyłki przyjmowane są tylko w wyjątkowych okolicznościach i jeśli jest wystarczająco dużo miejsca w przedziale konduktorskim. Wartość przesyłki nie może być wyższa niż 1200,00 zł. Na paczce muszą się znaleźć takie informacje jak imię, nazwisko, adres nadawcy i odbiorcy, nazwy stacji początkowej i docelowej oraz opis zawartości. Przesyłkę nadaje się w specjalnym punkcie ich przyjmowania, jednak wiąże się to z kosztami w wysokości 11,00 zł. Może też przyjąć ją kierownik pociągu. Jeśli chodzi o odbiór również może być bezpośredni lub za pośrednictwem TLK i wówczas za dodatkowa opłatą.