Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Pociągi PKP Intercity

Pociągi Intercity, Eurocity, Euronight, Express

PKP Intercity S.A. należy do grupy Polskie Koleje Państwowe. Oferuje przewozy pasażerskie takimi pociągami jak EuroCity, EuroNigt, Express InterCity, Express, TLK oraz międzynarodowymi. Jest to obecnie najszybszy przewoźnik w Polsce, który oferuje oczywiście przewozy krajowe i międzynarodowe.

Pociągi EuroCity zawierają wagony 1 i 2 klasy, w których jest zainstalowana klimatyzacja. Część z nich ma też wagony zrobione z myślą o osobach niepełnosprawnych. Poza tym można również wybrać pociąg z miejscem do przewożenia rowerów. W każdym z tego typu pociągów znajduje się wagon restauracyjny, ale przekąski są sprzedawane także w poszczególnych wagonach. Istnieje tutaj konieczność rezerwacji miejsca. Dzięki pociągom EuroCity można w szybki i komfortowy sposób dostać się z Polski do ważniejszych miast europejskich. Podobnie jest zresztą w przypadku pociągów EuroNight, z tym że podróżuje się nimi nocą. W wagonach sypialnych można znaleźć 1,2 i 3-osobowe przedziały. W przedziałach LUX znajduje się osobna toaleta i prysznic, lodówka, a nawet DVD. Można też wykupić miejsce w wagonie z miejscami leżącymi lub fotelami do wypoczynku. Intercity zapewnia darmowy poczęstunek.

Marka Express gwarantuje wygodne i szybkie połączenia pomiędzy Warszawą a większymi miastami w całej Polsce. W pociągach dostępne są wagony z przedziałami i bezprzedziałowe, 1 i 2 klasy. W ramach ceny biletu oferowany jest poczęstunek podczas podróży. Poza tym można skorzystać z usług wagonu WARS, gdzie można kupić coś do jedzenia i picia. Z ulgowych biletów mogą korzystać tutaj studenci, renciści oraz emeryci. Natomiast z połączenia marki Express oraz marki InterCity stworzono Express InterCity. Te pociągi zapewniają swoim pasażerom naprawdę bardzo wysoki standard podróżowania. Poza tym przejazdy nimi są niezwykle szybkie, a także punktualne. Obowiązuje w nich całkowita rezerwacja miejsc. Oferta Express InterCity jest bardzo przyjazna dla studentów, bo mogą oni korzystać aż z 51% zniżek na bilety. Przewidziane są także ulgi dla rencistów i emerytów. Ponieważ jednak i tak nie wszystkich stać na korzystanie z wymienionych pociągów Intercity wprowadziło do swojej oferty Twoje Linie Kolejowe.