Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kupno biletów TLK i rezerwacja miejsc online

Obowiązkowa rezerwacja miejsc i kupno biletów online

W wielu pociągach Intercity rezerwacja miejsc jest obowiązkowa. Spółka zaczęła to też wprowadzać w ramach Twoich Linii Kolejowych. W ten sposób można uniknąć zbyt dużego tłoku w pociągach oraz problemów ze znalezieniem miejsca do siedzenia.

Pasażerom, którzy często podróżują Tanimi Liniami Kolejowymi z pewnością zdarzyło się jechać w wyjątkowo zatłoczonym pociągu, w którym usiąść można było najwyżej na podłodze. Wszystko dlatego, że TLK zachęca wiele osób do wybierania swoich połączeń ze względu na niskie ceny biletów. Z drugiej strony Intercity chce mieć też opinię przewoźnika, który zapewnia swoim pasażerom komfortowe warunki podróży. Dlatego w wagonach 1 klasy wprowadzono obowiązek rezerwacji miejsc. Miejscówka kosztuje tylko 5,00 zł. Nie jest to wiele, a nie trzeba przyjeżdżać znacznie wcześniej na dworzec kolejowy, żeby spróbować zapolować na miejsce siedzące w pociągu. Ponieważ pomysł najwyraźniej się sprawdził, konieczność rezerwacji miejsca została zastosowana również w niektórych pociągach w ramach 2 klasy.

Rezerwacji miejsca można dokonać przez Internet kupując w ten sposób bilet. Wystarczy wejść na stronę www.intercity.pl, a następnie wybrać opcję „kup bilet”. Ewentualnie można rozpocząć od wyszukania odpowiedniego połączenia na stronie głównej. Przy wyświetlonych propozycjach pojawi się również opcja zakupu biletu. Trzeba wpisać skąd i dokąd jedziemy oraz kiedy dokładnie. Można też zaznaczyć, że interesują nas tylko pociągi TLK. Kiedy wybierzemy już interesujące nas połączenie trzeba wpisać ile biletów jest potrzebnych oraz zaznaczyć ewentualnie dodatkowe opcje, czyli ulgi, klasę, rodzaj wagonu itd. Natomiast aby dokonanie rezerwacji online można było doprowadzić do końca trzeba się zalogować w systemie e-IC. Oznacza to, że trzeba mieć tam założone konto. Oczywiście można je założyć w każdej chwili i bez żadnego problemu. Trzeba tylko podać login, hasło i swoje dane w tym adres mailowy. Po dokonaniu zapłaty zostanie przysłany na niego bilet do wydrukowania.  Za zakup biletu online płaci się kartą kredytowa lub przelewem. Jest to więc wygodny sposób, dzięki któremu nie trzeba się martwić czy zdążymy kupić bilet na dworcu kolejowym.