Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/426.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zniżki i ulgi na bilety, promocje w TLK

Aktualne zniżki i ulgi na bilety, promocje

Zanim wybierzemy się w podróż pociągiem warto dowiedzieć się czy nie przysługują nam jakieś zniżki albo czy nie ma w danej chwili jakichś ciekawych promocji dotyczących cen biletów. W PKP Intercity obowiązują ulgi ustawowe oraz ulgi handlowe.

Do skorzystania z ulgi ustawowej podczas przejazdu pociągami PKP Intercity prawo mają: funkcjonariusze Straży Granicznej, funkcjonariusze celni, funkcjonariusze policji, żołnierze, osoby niepełnosprawne, niewidome i wymagające stałej pomocy oraz ich opiekunowie, emeryci i renciści, dzieci, studenci, doktoranci, nauczyciele, inwalidzi, kombatanci, poszkodowani, weterani, senatorowie oraz posłowie. Natomiast PKP Intercity przewiduje też zniżki handlowe. Dotyczą one między innymi osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Wówczas ulga wynosi 26%. Natomiast osoby, które ukończyły 60 lat mogą zakupić „Kartę Seniora”  i korzystać z 50% zniżek na bilety. Kolejna propozycja to „Bilet Rodzinny” i dotyczy grup podróżujących przynajmniej z jednym dzieckiem. Każdy bilet jest wówczas tańszy o 33%. Natomiast jeśli grupa liczy przynajmniej 10 osób mamy do czynienia ze specjalnymi ulgami dotyczącymi przejazdów grupowych, gdzie opiekunowie mogą podróżować nawet za darmo. Podobnie jest w przypadku opiekunów grup dziecięcych. Na każde 10 dzieci przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna.

Istnieją poza tym specjalne promocje w postaci biletów weekendowych oraz wakacyjnych. Weekendowy „Bilet Podróżnika” umożliwia podróżowanie wszystkimi pociągami TLK w cenie 69,00 zł lub 99,00 zł w zależności od klasy. Natomiast za „Bilet weekendowy”, z którym można wsiąść także do Express InterCity i Express kosztuje 149,00 zł lub 239,00 zł. Jeśli chodzi o promocje, dzięki którym można taniej pojechać na wakacje warto skorzystać z „Biletu Rewelacyjnego” tańszego o 30%, „Super Biletu” za 29,00 zł w TLK lub „Taniej Kuszetki”, gdzie za miejsce leżące w TLK dopłaca się tylko 25,50 zł. Jedna z aktualnych propozycji PKP Intercity to także ICkarnet. Kosztuje 260,00 zł i umożliwia podróżowanie w ciągu 3 kolejnych dni pociągami jak EuroCity, Express, Express Intercity oraz TLK. Poza tym warto pamiętać, że w wielu pociągach można przewozić rowery, a opłata wynosi tylko 9,10 zł.